kezdő: Kammermann (0) - Bata (6), Bánfi (7), Békés (6), Süli (7) - Muraközy (6), Gulyás (6), Németh (7) - Tóth (6), Szilágyi (8), Lesti (6)
csere: Csapó (6), Simoncsik (6), Mészáros (6), Szabó (6)

Valkó KSK
kezdő:Varga - Dobos, Radics, Lakatos, Radics - Balogh, Radics, Rostás - Darányi, Bényi, Tóth
csere: Radics

Már a mérkőzés elején gyorsan eldőlt a győztes kiléte, egy szöglet után Bánfi Zs. szerezte meg a vezető találatot, majd pár perc múlva újra zörrent a valkói háló. Bár a vendégek nem törtek meg, de végig uraltuk a mérkőzést, és szinte folyamatosan a térfelükön folyt a játék, s a szünetig 6-0-ra elhúztunk. A folytatásban sem tört meg a lendület, de ezúttal a góllövés már nem ment annyira, mint az első játékrészben, bár újabb három gól született, de csaknem akart megszületni a kétszámjegyű győzelem, amely annak is köszönhető volt, hogy ötször a kapufát találtuk el.

Gólszerzők: Szilágyi L. 5 (8., 34., 39., 57., 89.perc), Bánfi Z. 2 (5., 20.perc), Süli Sz. (24.perc), Németh I. (58.perc)
Sárga lap: Szilágyi ill. Radics P. Radics D.
Jók: az egész csapat

Edzői nyilatkozat:
Minik Gábor:
"Gratulálok a srácoknak a győzelemhez, ám hiányérzet lehet bennem, hiszen rendkívül sok helyzet kimaradt. A múltheti vereséget remélhetőleg kihevertük és várjuk a következő megmérettetéseket."

4. forduló

UFC Gyömrő - Tápiószecső FC 2-1 (1-1)
2017.10.01. 12:00, Gyömrő
vezette: Szeleczky Gábor, Kacsó István, Horváth Antal

UFC Gyömrő:
kezdő: Nyerges - Kirchhof, Szekszárdi, Szládek, Gál -Jámbor, Kovács, Gerbovits - Horváth, Sebők, Bura
csere: Jands, Tóth, Juhász, Gulyás, Szabó, Rupp

Tápiószecső FC:
kezdő:Kammermann (7) - Mészáros(5), Minkó (5), Husza (5), Békés (5)- Bata (5), Gulyás (5), Balla (5)- Tóth (5), Szilágyi (5), Lesti (5)
csere:Csapó (5), Szabó (5)

U19-es csapatunk Gyömrőre látogatott vasárnap délelőtt, ahol az eddig szintén hibátlanul menetelő hazai csapat ellen került sor a bajnokság negyedik fordulójának rangadójára. A gyors gólváltást követően egy inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzést láthatott a közönség, melyet a 80. percben egy szöglet után szerzett találattal döntött el a hazai csapat.

Gólszerzők: Jámbor B., Kirchhof G. ill. Balla Cs.
Sárga lap: Szládek, Jámbor, Horváth, Bura ill.Gulyás, Békés
Jó(k): Kammermann

Szathmári Márton:
"Az első félidőben ellenfelünknek méltó partnerei voltunk, nem is értem, mi történt a szünet után. Kapusunk tartotta a lelket bennünk. Reméljük a jövőhéten feledtetni tudjuk ezt a csorbát."

3. forduló

Tápiószecső FC 5-0 Szentmártonkátai SE (3-0)
2017.09.23. - szombat 10:00, Tápiószecső
Vezette: Molnár Márk, Nemes Dávid

kezdő: Kammermann (0) - Minkó (6)- Süli (6)-Békés (6)- Bánfi (5) - Muraközy (5), Gulyás (5), Erdélyi (6) - Tóth (5), Lesti (6), Szilágyi (7)
csere: Csapó (5)

Szentmártonkátai SE:
kezdő: Pesti - Vlász, Molnár, Sziráczki, Porzó - Balogh, Sörös, Balázs, Rostás - Rónaszéki, Agócs
csere: Pecsérke, Tatár, Balogh

Két 100%-os, mit több szomszádvár találkozott ma Tápiószecsőn. A gyors ismerkedés után negyedóráig nem történt semmi különös, majd a 15.percben megszereztük a vezetést, majd rá két percre megdupláztuk előnyünket. Ez kissé visszavetette a vendégeket, majd egy játékvezetői sértegetés után meg is fogyatkoztak. Sajnos emberelőnyünket nem használtuk ki, nem tűnt fel, hogy többen vagyunk. Ennek ellenére a szünet előtt belőttük harmadik találatunkat. A fordulás után jó pár ziccerig kidolgozott helyzetünk akadt, de a kapus jól védett, így nem dőlt el végleg a találkozó. Ezután a vendégek is feljebb jöttek, előttük is akadt egy-két helyzet, de szerencsére ők is pontatlanok voltak. A mérkőzés hajrájában elfáradtak, és az újabb helyzeteink közül kettőt belőve magabiztosa győzelmet arattunk a rangadón.

Gólszerzők: Szilágyi 4. Erdélyi Zs.
Sárga lap: Minkó, Gulyás, Békés ill. Molnár
Kiállítva:  Sziráczi (a játékvezető megsértéséért)
Jók: Szilágyi, Erdélyi, Minkó, Békés, Süli

"Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, ám ez a lendületesség, dinamika a kiállítás után alább hagyott. Koncentráltabb játékot vártam volna a fiúktól, de az eredmény így is szép - jár a gratuláció!"

Vasárnap, borongós időben játszottunk Hévízgyörkön. A mérkőzést végig a kezünkben tartva, magabiztosan játszva sikerült az újabb három pontot begyűjtenünk. A jövő héten így szomszédvár-rangadóval folytathatjuk a bajnokságot, a szintén 100%-os Szentmártonkáta ellen.

Hévízgyörki SC 0-6 Tápiószecső FC (0-4)
2017.09.17. 12:30, Hévízgyörk
Vezette: Cserni Tamás, Gubányi Gergely

kezdő: Mészáros (0) – Bata (7), Ficsor (7), Békés (7), Bánfi (7) – Muraközy (7), Németh (7), Gulyás (7) – Tóth (7), Balla (8), Lesti (7)
csere: Csapó (7) Ficsor helyett

Hévízgyörki SC:
kezdő: Köles – Reményi, Kovács, Torda, Serfőző – Zámbó, Szilágyi,  Deme, Fera –Tüdős, Fercsik
csere: Magda, Fazekas, Reményi, Bolbás, Gódor, Sápi

Csapatunk a mai napon Hévízgyörkön vendégszerepelt. Viszonylag gyorsan az ellenfél tudtára adták a fiatalok, hogy ezen a meccsen nem lehetséges más eredmény, mint ’szecsői győzelem. Letámadásokat lövések követték, majd a lövéseket pedig gólok. Ebben a csapatkapitány, Balla Cs. vállalt főszerepet, aki 3 góljával a hazaiak lelkesedését és kedvét gyorsan el is vette. Az igen esős mérkőzésen a második félidő kevésbé volt gólokban gazdag, de a végén Csapó klasszis mélységi passzát Lesti fejezte be góllal, mely méltó lezárása volt ennek a mérkőzésnek.

Gólszerzők: Balla Cs. 3, Gulyás P., Ficsor M., Lesti M.
Sárga lap: Zámbó, Deme, Fera ill. Gulyás, Csapó
Jók: az egész csapat

Németh István játékos-edző:

„Szokták mondani, hogy a jó rajt akár Karácsonyig is kitart. Nos, azt gondolom, joggal bízhatunk ebben. Az eredmény egyáltalán nem túlzó, sőt ellenfelünkre nézve hízelgő. A csapat a második félidőre visszaesett egy kicsit, tovább kell dolgozni, hogy ami ma 45 percig ment, az a következő hetekben tartson ki a 60-70. percig is, vagy éppen tovább. Remek a csapatszellem, ez kell a továbbiakban is.”